Avtor tega prispevka je Info360.
V ospredju tokratne oddaje V središču je gradnja kanalizacijskega kanala C0 pri ljubljanskem hipodromu Stožice se kljub protestom, pritožbam, prijavam na inšpektorate in nasilnim incidentom, nadaljuje in je, kot kaže, tik pred koncem.
V soboto so položili še zadnjih 120 metrov od dobrih 12 kilometrov dolgega kanalizacijskega kanala C0. Ta bo odpadne vode iz Medvod in Vodic prenašal do centralne čistilne naprave v Zalogu. Strokovnjaki svarijo pred okoljsko katastrofo. V oddaji V središču sta o kanalu C0, ki nikoli ne bi smel potekati nad vodonosnikom, spregovorila poslanka SDS Anja Bah Žibert, predsednica preiskovalne komisije, ki je preiskovala gradnjo kanala C0, in odvetnik Klemen Golob, ki zastopa lastnike zemljišč, kjer poteka kanal in okoljevarstveno organizacijo Alpe Adria Green.
Kanal C0 bo povezal kanalizacijska sistema Medvod in Vodic z osrednjo ljubljansko čistilno napravo in je del 111 milijonskega projekta odvajanje in čiščenje odpadne vode na območju vodonosnika Ljubljansko polje. Za projekt je ljubljanska občina dobila približno 69 milijonov evrov evropskih sredstev in približno 12 milijonov evrov državnih. Preostalo prispevajo omenjene tri občine.
Radio Brežice Eu delimo članek z naslovom V SREDIŠČU | Kanal C0: Sinonim za korupcijo z dne, 2026-04-08 20:15:06, avtorja Info360.
