[Video] Predsednik DZ vložil ovadbe zaradi poskusov podkupovanja poslancev

Avtor tega prispevka je Nova24TV.

Predsednik Državnega zbora in vodja stranke Resnica Zoran Stevanović je na družbenih omrežjih sporočil, da je prejel podpisane izjave poslancev, v katerih so ti kronološko opisali poskuse podkupovanja s strani mafijskih struktur. Izjave je takoj predal tožilstvu v nadaljnjo obravnavo.

“Jaz kot predsednik Državnega zbora nisem preiskovalni organ, zato sem jih takoj predal naprej tožilstvu,” je poudaril. Dodal je, da stranka Resnica o domnevnih poskusih podkupovanja javno govori že od 22. marca, ko so prvič naznanili kazenske ovadbe.

Po njegovih besedah mora policija ukrepati že na podlagi javne naznanitve kaznivega dejanja. “To je tako, kot če bi policija opazila rop banke, pa ne bi ukrepala, ker nihče ni podal prijave,” je dejal in vprašal: “V kakšni državi sploh živimo?” V stranki Resnica izpostavljajo, da se proti njim v določenih medijih in “kartelih” izvaja kampanja, v kateri jih skušajo prikazati kot krivce zgolj zato, ker so o zadevi spregovorili javno. “Kot v nekaterih tretjih državah, kjer je bila ženska posiljena, pa je ona kriva zato, ker je bila posiljena,” so kritični.

Nezaupanje v organe pregona kot razlog za nov organ
Eden glavnih razlogov za ustanovitev novega protikorupcijskega organa SKOK (preprečevanje in odkrivanje korupcije) je po njihovih besedah prav globoko nezaupanje v obstoječe organe pregona. Posebej so kritični do domnevne prakse, da vrh policije informacije najprej posreduje eni stranki oziroma medijem.

“Te stvari se ne smejo več dogajati. Ne sme se več zgoditi, da vrh policije vse informacije najprej posreduje eni stranki ali medijem. Konec je,” je bil odločen predsednik DZ.

A.H.

The post [Video] Predsednik DZ vložil ovadbe zaradi poskusov podkupovanja poslancev first appeared on Nova24TV.

Radio Brežice Eu delimo članek z naslovom [Video] Predsednik DZ vložil ovadbe zaradi poskusov podkupovanja poslancev z dne, 2026-05-21 12:15:27, avtorja Nova24TV. Celoten članek lahko preberete na izvornem naslovu: https://nova24tv.si/video-predsednik-dz-vlozil-ovadbe-zaradi-poskusov-podkupovanja-poslancev/