Avtor tega prispevka je Posavski obzornik. Vabljeni k branju Posavski obzornik »
V zgodnjem petkovem jutru so se predstavniki fašjenkove skupine MARIACHI LOCO – DOBOVA podali na pot proti Srbiji. Skupina deluje že vrsto let ter vsako leto predstavi novo izvirno masko in krajšo predstavitveno točko. Skupina deluje v sklopu TD Dobova, SEKCIJA FAŠJENK, ter se predstavlja po različnih karnevalih doma in v tujini.
Tokrat se je na gostovanje podal tudi predstavnik (podpredsednik za Slovenijo) FECC-a Ivan Kovačič, kajti dobovski Fašjenk je član FECC – Federation of European Carnival Cities (Združenje evropskih karnevalskih mest), katerega temeljno vodilo članstva je izmenjava etnografskih in karnevalskih skupin v domovini in tujini na mednarodnih karnevalih.
Skupina Mariachi Loco je bila opažena v pustnem času na karnevalih po Sloveniji in Hrvaški. Opazile so jo oči gospoda Nebojše Bogičevića, predstavnika FECC Srbije, in že takrat so bili povabljeni na poletni karneval v Vrnjačko Banjo. Mednarodni karneval Vrnjačka Banja je namreč poleg Guče in Exita največja turistična manifestacija v Srbiji in predstavlja vrh dogajanja v poletni sezoni. Na karnevalu sodelujejo le povabljene skupine, zato so bili Mariachi Loco povabila zelo veseli. Gostovale so še skupine iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Slovenije, Brazilije, Bolivije, Bolgarije, Italije, Kube, Makedonije in Črne gore.
V petek so si ogledali Vrnjački park, promenado skozi mesto, Most ljubezni in atrakcijo GOČKO – vrabec, ki opazuje park v samem centru. V mestu prirejajo različne koncerte, zato je zvečer zelo živahno.
Vrnjačka Banja je poleg svojih zelenih lepot tudi eno najbolj znanih zdravilišč in kopališč v Srbiji. Znana je po Vrnjačkih termah, lani pa so odprli tudi zunanji vodni Aquapark RAJ. Zaradi neizmerne vročine se je v soboto pred karnevalsko povorko skupina podala v Aquapark RAJ in se ohladila v bazenih.
V soboto pozno popoldne je sledil svečani sprejem za predstavnike skupin, ki so se ga udeležili Ivan Kovačič, FECC predstavnik, Miro Kovačič, predsednik Sekcije Fašjenk Dobova, in vodja skupine Mariachi Loco Anteja Večerić. Sledila je izmenjava daril in že je napočil čas, ko so se odpravili v karnevalsko povorko. Skupina se je na glavnem odru predstavila s krajšo točko in požela velik aplavz. Po sobotnem zaključku je v nedeljo zjutraj sledil odhod domov.
In kot so zapisali: »Za nami je nova nepozabna izkušnja. Živahno dvodnevno druženje smo zaključili polni vtisov. Ob novih poznanstvih in navdušenju ostalih FECC predstavnikov smo prejeli povabila na prihajajoče karnevale po Hrvaški, Bosni in Hercegovini in Srbiji. Veselimo pa se tudi, da se še kdaj vrnemo v Vrnjačko Banjo, saj so ostala še neraziskana in zanimiva področja, ki si jih nismo uspeli ogledati.«
Za skupino Mariachi Loco Dobova: Anteja Večerić
Snemanje video
Video produkcija Partitura zagotavlja profesionalno video snemanje vaše prireditve, koncerta, poroke, dogodka, promocije, otvoritve, reklame, prispevka, novinarske konference, videospota...
Brezplačno vam pripravijo najugodnejše ponudbe, posebej za vaše povpraševanje.
Obiščite Video produkcija Partitura in si zagotovite kakovosten video in avdio posnetek vašega dogodka s preprostim klicem na 070 60 70 70 ali izpolnite obrazec za brezplačno naročilo ponudbe na https://video.partitura.si.

