Nika Glojnarič dobro debitirala na SP, njena sestra Leja pa osvojila dve medalji na EP gluhih

Avtor tega prispevka je Posavski obzornik. Vabljeni k branju Posavski obzornik »

Nika Glojnarič na štartu kavlifikacij na 100 m z ovirami

Za brežiško atletinjo, tekačico na 100 m z ovirami Niko Glojnarič, je krsti nastop na velikih tekmovanjih. V edinem današnjem slovenskem nastopu na svetovnem prvenstvu v atletiki v madžarski prestolnici Budimpešti je nastopila v kvalifikacijah tekla 13,13 in osvojila 35. mesto med 43 atletinjami.

Nika Glojnarič je tekla v zadnji, 5. kvalifikacijski skupini, v kateri je imela s svojim letošnjim osebnim rekordom 12,92 s (tretja Slovenka pod 13 s in najhitrejša po Brigiti Bukovec) najslabši prijavljen rezultat. Kljub temu se je dobro borila in s solidnim časom 13,13 s le za stotinko zaostala za Japonko Yumi Tanaka, medtem ko so ostale atletinje tekle pod 13 s, najhitreje olimpijska prvakinja Tobi Amusan iz Nigerije (12,48 s), kar je bil tretji čas kvalifikacij, še hitrejši sta bili Američanka Kendra Harrsion (12,24) in Bahamčanka Devynne Charlton (12,44). Če bi Brežičanka vsaj izenačila svoj osebni rekord, bi se sicer po času lahko uvrstila v polfinale … Vsekakor s svojim nastopom i razočarala, ne nazadnje je bilo to za 22-letnico prvo veliko atletsko tekmovanje.

368441927_7257053434310894_3137726914812739221_n

Leja Glojnarič (levo) po osvojeni srebrni medalji (vir: FB Iztok Glojnarič)

Medtem pa Nikina sestra Leja nastopa na evropskem atletskem prvenstvu gluhih na Poljskem. Najprej je z rezultatom 14,71 s v teku na 100 m z ovirami osvojila srebrno medaljo, nato pa s svetovnim rekordom za gluhe postala evropska prvakinja v mnogoboju! Kot je zapisal njen oče in trener Iztok Glojnarič, je Leja že prvi dan dosegla rekordnih 3074 točk, danes pa je osebni rekord dosegla še v metu kopja (41.25 m) in na 800 m, Nov svetovni rekord tako znaša 5085 točk! “Predvsem sva želela preseči 5000 točk. Naslednji napad je na 5500 točk in se približati državnemu rekordu slišečih,” je zapisal Glojnarič na FB.