Arhivi Kategorije: SNportal.si

Vijoličasti uspešno zaključili dobrodelno akcijo (FOTO)

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

V štajerski prestolnici so pri 16-kratnih državnih prvakih ponovno dokazali veliko mero dobrodelnosti. V akciji “Zasluženo odsluženo” je Maribor, ob sodelovanju s podjetjem Mastercard, lokalnim klubom podaril 220 nogometnih žog.

Odziv na prodajo zbirateljskih dresov je bil odličen, vijoličasti pa so skupaj z Mastercardom, ki je podvojil vsak znesek plačan s kartico Mastercard, zbrali dovolj sredstev, da so lahko osrečili številne nogometne klube oziroma člane njihovih mlajših selekcij v Mariboru in okolici. Kar 220 žog je bilo razdeljenih med enajst klubov, vsak jih je prejel natanko 20. Žoge so podelili Ažbe Jug, Sven Šoštarič Karič, Jan Repas, Maks Barišić, Marko Božić, Žiga Repas, Aleš Mertelj in Marcos Tavares, romale pa so na naslov naslednjih klubov; Tabor, NŠ Galić, Pobrežje, Malečnik, Tezno, Ruše, Limbuš-Pekre, Roho, Miklavž, Jarenina in Pesnica.

Eden od klubov prejemnikov je bil tudi Pobrežje, katerega predsednik Dejan Ramšak je dejal: “Zelo smo veseli takšne donacije, saj je v ospredju našega delovanja skrb za najmlajše, nove žoge pa bodo v največji meri razveselile prav otroke, ki bodo v prihodnje še bolj igrivo in zavzeto trenirali. Pozdravljamo takšne akcije in izražamo veliko zahvalo NK Maribor. V našo nogometno šolo je vpisanih skoraj 300 otrok, v vseh selekcijah od U7 navzgor, kot klub v predelu mesta z veliko prebivalci smo zelo aktivni in ob prizadevanjih, da jim omogočimo čim boljše pogoje dela, bomo s tem darilom naredili pomemben korak naprej.”

Želite brati takšne novice na vašem Kindlu? Slovenske Kindle novice vam dostavimo 3x v dnevu, vsak dan, prvi mesec popolnoma brezplačno, potem pa le 1 EUR na mesec. Obiščite Kindle Slovenija in naročite svoje Kindle časopise in revije že danes.

Znane zadnji disciplinske kazni

image

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije Boštjan Jeglič je izrekel kazni za prekrške v zadnjem krogu Prve lige Telemach ter za finale pokala Pivovarne Union. Najvišjo kazen je prejel Koper, ki bo zaradi neprimernega vedenja svojih navijačev moral plačati 2000 €. Navijači so žaljivo skandirali, prižigali bakle in uporabljali topovske udare.

Maribor bo moral zaradi neprimernega vedenja navijačev plačati 700 €, Mura pa bo zaradi podobnih prekrškov morala plačati globo v višini 350 €.

Tudi finalist pokala Rogaška ni ostal brez kazni. Zaradi nešportnega vedenja več igralcev in uradne osebe bo klub moral plačal 480 €. Njihovi igralci so prejeli šest rumenih kartonov in enega rdečega. Poleg tega bo Rogaška plačala še 1100 € zaradi neprimernega vedenja navijačev, ki so žaljivo skandirali proti NZS in prižigali bakle.

Podobno kazen je prejela tudi Gorica. Zaradi petih rumenih kartonov igralcev bo klub plačal 300 €, dodatnih 1400 € pa zaradi neprimernega vedenja navijačev, ki so žaljivo skandirali in prižigali bakle.

Koprčani z vsemi topovi nad Matošo (VIDEO)

image

Po tekmi Celje – Koper, ki se je končala z zmago domačih (2:1) je težko ostati tiho. Ekipa je na terenu pustila srce, se borila do zadnjega atoma moči, nekateri posamezniki pa so tako močno želeli pomagati, da so tvegali poškodbo. In bili oškodovani. Igralci in vsi, ki jim Koper nekaj pomeni. Ne moremo spregledati treh ključnih napak, ki so vplivale na izid tekme.

Začelo se je v 13. minuti, ko je Palčiča žoga zadela v zgornji del leve roke, ki je bila v naravnem položaju, a je sodnik brez razmisleka, nemudoma dosodil najstrožjo kazen za Celjane, iz katere je padel prvi zadetek na srečanju.

Še hujši spodrsljaj si je glavni sodnik Matoša privoščil v 50. minuti, ko je Nemanič grobo štartal na Petriška. Nemanič je v trenutku prekrška že imel rumeni karton iz prvega polčasa. Prekršek, ki je bil vsaj na meji nasilne igre (kaznuje se z direktno izključitvijo), glavni sodnik ni okarakteriziral niti s prekrškom.

V 75. minuti so Celjani po očitnem prekršku nad koprskim branilcem prišli do žoge in v nadaljevanju akcije še drugič zadeli. Tudi VAR sodnika sta prekršek opazila in glavnega sodnika pozvala naj si situacijo ponovno ogleda. Z namenom, da popravi napako. Kljub dolgemu ogledu posnetka to ni storil.

Tudi tisti navijači Kopra, ki so si tekmo ogledali v televizijskem prenosu so ogorčeni. Odločitve sodnika pa so presenetile še komentatorja TV Sportklub, ki je tekmo prenašala. Tudi zato si želimo, da bodo vse tri situacije izpostavljene v ponedeljkovi oddaji »Pod prečko« na omenjeni televiziji. Zato, ker smo prepričani v svoj prav.

Predsednik kluba, Anto Guberac: “Doživeli smo krajo, veliko krajo. Prepričan sem, da za odločitvami sodnika stoji nekdo v ozadju, saj je težko verjeti, da glavni sodnik na eni tekmi naredi tri tako velike napake. Na tekmi, ki nam je pomenila veliko, saj si želimo prvenstvo končati na 4. mestu. Bili smo oškodovani. S Koprom nihče ne bo tako ravnal.”

Prilagamo video, v katerem si lahko ogledate vse sporne situacije in ustvarite mnenje.

FC Koper

Domžalčani do pomembnih točk

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni državni prvaki. Za edini zadetek na srečanju je v drugem polčasu poskrbel Mario Krstovski.

Šestindvajsetletni napadalec iz Severne Makedonije je o zmagovalcu odločil v 57. minuti, ko je izkoristil eno redkih pravih priložnosti na srečanju. Krstovski se je po podaji iz kota dobro znašel ob bližnji vratnici in s prvim, ter tudi edinim, domžalskim strelom v okvir vrat svojemu moštvu priboril pomembne tri točke v boju za obstanek. Koprčani so večji del srečanja prevladovali na terenu, toda domači čuvaj mreže Lovro Štubljar kljub temu veliko dela ni imel. Devetnajstletnik je pet minut pred koncem rednega dela sicer klonil, a zadetek Karla Bručića zaradi predhodnega prekrška ni obveljal.

Koprčani na repu zgornje polovice lestvice še naprej za točko zaostajajo za četrtouvrščenim Bravom. Domžalčani so se po novi zmagi točkovno izenačili z Muro. Še pomembneje, njihova prednost pred nevarno cono pet krogov pred koncem sezone znaša udobnih osem točk.

Domžale – Koper 1:0 (0:0)
Krstovski (57′)

V slovenskem nogometnem prostoru je vse več klubov, ki niso zadovoljni s sodniško organizacijo in s sojenjem na tekmah. Stanje je tako slabo, da številni med njimi, zaradi napak, čutijo potrebo svoje nezadovoljstvo izraziti javno.

Med njimi so tudi Tolminci, ki v aktualni sezoni 2. SNL bijejo trd boj za obstanek. Novinci v ligi se trenutno nahajajo na varnem 13. mestu prvenstvene razpredelnice, s štirimi točkami naskoka pred nevarno cono.

V zadnjem krogu je Tolmin gostoval v Velenju in proti Rudarju vknjižil poraz s 3:1. Že ob pisanju povzetka za omenjeni obračun je bilo slutiti, da bo zaključek obračuna dvignil precej prahu. V 84. minuti so namreč Primorci zahtevali najstrožjo kazen, a se sodniška piščalka ni oglasila, v nadaljevanju akcije pa so Štajerci izvedli hiter protinapad in poskrbeli za končni rezultat. Tolminci sedaj pojasnjujejo, da je v trenutku akcije ob stranski črti najbližje dogajanju stal kar domači velenjski sodnik. Sliši se neverjetno, a po spletu okoliščin se je ravno to pripetilo. Zelo neobičajno in etično sporno je namreč, da na tekmah deli pravico sodnik, ki prihaja iz istega kraja kot eden izmed udeleženih klubov.

Toda pri Tolminu še zdaleč niso nezadovoljni s sojenjem le zaradi petkovega obračuna v Velenju. Severnoprimorski drugoligaš je sestavil kolaž spornih posnetkov iz nekaterih prejšnjih tekem, ob ogledu katerih nevtralen spremljevalec domačega nogometa vsaj začudeno pogleda. Tolminci priznavajo, da se je motiti človeško, “vendar pa količina napak, ali vsaj dvomljivih odločitev, kaže najmanj na nedoraslost vlogi nekaterih sodnikov, če ne tudi na kaj več.”

Sporočilo za javnost severnoprimorskega drugoligaša objavljamo v celoti:

Spoštovani ljubitelji nogometa!

V Nogometnemu klubu Tolmin smo se odločili, da moramo pristojne organe in medije opozoriti na nekatere dogodke v povezavi s sojenjem na tekmah v 2.SNL.

Naj najprej povemo, da namen te objave ni zakrivanje lastnih napak in slabših predstav v drugem delu prvenstva, in da se zavedamo, da imajo tudi drugi klubi verjetno marsikaj za povedati (tudi na kakšni tekmi proti NK Tolmin), in da se je zmotiti človeško, vendar pa količina napak, ali vsaj dvomljivih odločitev, kaže najmanj na nedoraslost vlogi nekaterih sodnikov, če ne tudi na kaj več.

Najbolj aktualno je dogajanje na našem zadnjem gostovanju v Velenju, ki ga je domači Rudar dobil z izidom 3:1. Sredi prvega polčasa se je na tej tekmi poškodoval glavni sodnik Rađević (kateremu želimo hitro okrevanje), in je mesto glavnega sodnika prevzel eden od stranskih sodnikov. Preostali del prvega polčasa je bil tako odigran samo z dvema sodnikoma. Pred drugim polčasom so pristojni pridobili novega stranskega sodnika, kar seveda pozdravljamo, vendar pa je bil to sodnik iz Velenja, torej domačin, ki v 84. minuti kljub bližini dogajanju, ni glavnemu sodniku signaliziral prekrška za enajstmetrovko v korist Tolmina pri izidu 2:1 za Rudar. Takoj po temu nedosojenemu prekršku, pa je Rudar izvedel protinapad, zadel za 3:1, in s tem odločil tekmo.

Lahko si predstavljamo kakšni bi bili odzivi klubov in medijev, če bi npr na tekmi Olimpije in Maribora na mesto stranskega sodnika postavili Ljubljančana ali Mariborčana, in bi se na tekmi zgodila takšna situacija…

Prilagamo tudi posnetke enajstmetrovk, ki so jih sodniki dosodili na prejšnji tekmi proti Biljam (ki so jo Bilje dobile ravno s tema dvema zadetkoma), enajstmetrovko, ki je bila proti Tolminu dosojena v jesenskem delu proti Dekanom (tekma se je končala z 2:2), pa tudi nedosojeno enajstmetrovko proti Grosuplju v sodnikovem podaljšku pri izidu 1:0 za Grosuplje.

Zagotovo bi lahko dobili še kakšen posnetek, kot rečeno, bi ga verjetno na kakšni tekmi lahko tudi nasprotniki, vendar vsaj dvomljivih odločitev proti Tolminu je bilo v zadnjem času preveč. Ravno takšne odločitve pa lahko ob izjemni izenačenosti spodnjega dela lestvice v 2.SNL odločijo kateri klubi bodo tudi naslednjo sezono nastopali v tej ligi.

Še enkrat, s tem nočemo podcenjevati dosežkov drugih ekip in iskati izgovorov za lastne slabše predstave, ampak po našem mnenju je bilo sodniških napak v zadnjih treh tekmah odločno preveč, in hočemo pristojne opozoriti, naj se nad tem vsaj zamislijo.

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napolnili mrežo Dobrovc. Posavci so nasprotnika odpravili s kar 6:0.

Približno 250 gledalcev na stadionu Matije Gubca je že do odmora dobilo odgovor o tem, katero moštvo bo osvojilo nov paket treh točk. Krčani so namreč do odhoda v slačilnice za hrbet gostujočega čuvaja mreže poslali štiri žoge. V petkovem večeru sta soimenjaka Žiga Ribič in Žiga Jurečič bila najbolj učinkovita v domači zasedbi, oba sta Marsela Kamenška Pahiča ugnala po dvakrat. Med strelce sta se vpisala tudi Niki Radovič in Leon Bajs. Srečanje bo prav gotovo v lepem spominu ostalo 19-letnemu Radoviču, ki je v zaključku prvega dela poskrbel za svoj prvenec v članski konkurenci.

Krčani z deveto prvenstveno zmago ostajajo na visokem tretjem mestu prvenstvene razpredelnice. Njihov zaostanek za vodilno Dravo znaša devet točk.

Krško – Premium Dobrovce 6:0 (4:0)
Ribič (19′, 33′), Jurečič (21′ 11m, 65′), Radovič (43′), Bajc (82′)

Fotogalerija petkovega obračuna skozi fotografski objektiv Adrijana Kulčarja:

V vzhodni skupini 3. SNL se je pomlad pričela udarno, s posavskim derbijem med Krčani in Brežičani. Lepo zapolnjena tribuna stadiona Matije Gubca je spremljala visoko zmago domačinov.

Krško je pred 650 navijači gladko odpravilo Brežice, končni rezultat se je ustavil pri kar 5:0. Zanj je med najbolj zaslužnimi bil kapetan domačega moštva Tomaž Zakrajšek, ki je za hrbet Nejca Travnikarja poslal dve žogi. Triindvajsetletni vezist je prvič meril v polno že po desetih minutah za zgodnje vodstvo domačinov. Ko je po uri igre s svojim drugim zadetkom povišal na 4:0 je že nekaj časa bilo jasno, da bodo tri točke ostale doma. Timon Regvar, Žiga Ribič in Lan Lekše so ostali, ki so dodali svoj rezultatski doprinos k osmi zmagi Krčanov v tej sezoni.

Krčani imajo na tretjem mestu sedaj 27 osvojenih točk. Ob odigrani tekmi več njihov zaostanek za Vidmom znaša štiri točke, medtem ko jim vodilna Drava beži še za dve točki več.

Krško – Brežice 1919 Terme Čatež 5:0 (2:0)
Zakrajšek (10′, 60′), Regvar (44′), Ribič (48′), Lekše (85′)

Fotogalerija derbija skozi fotografski objektiv Adrijana Kulčarja:

Radomljanke prvo spomladansko zmago posvetile poškodovani Margit Kosirnik

Rumenosrčne so v nogometno pomlad zakorakale z zmago na Gažonu, ki so jo posvetile poškodovani soigralki Margit Kosirnik, ki jo po poškodbi kolena čaka nekajmesečno okrevanje.

Petkov obračun na Gažonu je ponudil pričakovano predstavo, Radomljanke so nadzirale potek dogajanja in imele več od igre, čeprav na zahtevnem igrišču ni bilo enostavno igrati. Na sestavo enajsterice so sicer vplivale tudi težave z odsotnostmi in poškodbami. Prvič je tekmo v ŽNL Triglav Zdravje od prve minute odigrala Anamarija Močnik, v končnici srečanja pa je krstne članske minute vknjižila Žana Galjot. Mlada vratarka ni imela dela, kar velja tudi za povratnico med rumene Majo Zajc.

Radomljanke so do vodstva prišle v peti minuti tekme, ko je Taia Doles s podajo v prostor zaposlila Ulo Omerzu, ta pa je dobila soočenje z reprezentančno soigralko v domačem golu, Nadin Ferk. Sledilo je še nekaj obetavnih akcij, po eni od njih so rumene prišle do najstrožje kazni. Ana Gerjolj je bila s prekrškom zaustavljena v kazenskem prostoru, z bele točke pa je bila zanesljiva Katarina Gadnik. Kapetanko ŽNK Radomlje Medex še dva gola ločita do skoka na tretje mesto večne klubske lestvice strelk.

Drugi polčas je ponudil še kakšno priložnost manj kot prvi, so pa bile Radomljanke blizu povišanja vodstva po udarcu Monike Kastelec, ki pa ji je veselje po posredovanju domače vratarke Nadin Ferk preprečil prečnik. Mreža Gažona se je tretjič zatresla v 81. minuti, ko je z natančnim udarcem z razdalje zadela še Špela Gerbec.

“Zadovoljni smo tako z rezultatom kot tudi z odnosom vseh igralk do tekme. Odigrale so na polno, po svojih najboljših močeh. Upoštevale so vse taktične naloge, ki jih treniramo in smo se glede njih dogovorili pred tekmo. Iz tega vidika smo zadovoljni, dosegli smo tri zadetke in niti enega dobili, kar je dober uvod,” je po današnji zmagi na Gažonu dejal trener Aljaž Gornik.

Članska ekipa ŽNK Radomlje Medex se bo v 15. krogu ŽNL Triglav Zdravje, prve na domačih tleh v nadaljevanju sezone, pomerila z ajdovskim Primorjem.

ŽNK GAŽON – ŽNK RADOMLJE MEDEX 0:3 (0:2)
Omerzu (5′), Gadnik (36′ 11m), Gerbec (81′)

Velika točka Lugana: Žan Celar strelec zadetka za izenačenje!

V 23. krogu švicarske Superlige je Lugano gostil Young Boys, ki zaseda sam vrh švicarskega prvenstva. Na tekmi, ki se je pričela ob 20:30, je bilo videnih kar šest zadetkov. Pod enega se je vpisal tudi 24-letni slovenski napadalec Žan Celar.

Gostje so povedli že v 8. minuti srečanja. Za Young Boys je prvi zadetek dosegel Ebrima Colley. Tik pred koncem prvega polčasa je Lugano z zadetkom Bislimija izenačil na 1:1. Za vodstva gostov je v 53. minuti poskrbel Joel Mvuka. Za ponovno izenačenje je poskrbel Hajrizi, ki je bil natančen v 57. minuti. Po ponovnem zaostanku, za katerega je poskrbel Filip Ugrinić, je za izenačenje zadel slovenski napadalec. Žan Celar je v 80. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko in svoji ekipi priigral pomembno točko. Celar je sicer gol dosegel že v 72. minuti, a je ta bil razveljavljen, zaradi prekrška.

Lugano je po 23 odigranih tekmah pri 34 točkah, kar zadostuje za šesto mesto na lestvici. Celar in soigralci bodo naslednjo tekmo odigrali 18. februarja proti ekipi Servette.

Drava v lov na 2. SNL s povratnikom na klopi, spremembe tudi znotraj kluba

Ptujsko Dravo bo v boju za vrnitev med slovenske drugoligaše spomladi s klopi vodil Jura Arsić. V klubu se pred nadaljevanjem sezone obetajo številne spremembe.

Arsić bo na klopi kurentov zamenjal Eda Flega, ki je moštvo vodil večji del jesenskega dela, potem ko je kmalu po začetku sezone Simon Dvoršak odšel v Slovensko Bistrico. Dvainštiridesetletnik je v prvi polovici sezone 2020/21 s klopi že vodil Dravo, še pred tem je barve kluba branil tudi kot igralec. Kot poroča Štajerski tednik se pri Dravi pred nadaljevanjem 3. SNL obetajo številne spremembe tako v strokovnem kot tudi v igralskem delu moštva. Isti medij poroča še o spremembah v poslovnem delu kluba. Na tem področju bo Dravi odslej pomagal znani ptujski start-up poslovnež Davorin Gabrovec, ki je doslej sodeloval pri zagonu številnih podjetij, med najbolj uspešnimi sta Intera in Databox.

Sezona v 3. SNL se bo nadaljevala 9. marca, ko Ptujčani na domačem terenu pričakujejo Prevaljčane. Drava je jesen zaključila na vrhu vzhodne skupine z dvema točkama naskoka pred Vidmom. Sledijo Krško, Korotan in Ljutomer, katerih zaostanek za vodilnim mestom znaša že devet točk.