Modri zaslon smrti kmalu tudi za Linux?

Avtor tega prispevka je Računalniške novice. Vabljeni k branju Računalniške novice »

Modri zaslon smrti (ang. Blue Screen Of Death) uporabnike operacijskih sistemov Windows spremlja že vse od leta 1985. Z njim operacijski sistem opozori na težjo napako, ki mu je preprečila brezhibno delovanje. Čeprav so uporabniki operacijskih sistemov Windows nanj že nekoliko pozabili, bi ta lahko kmalu postal del vsakdana tudi za uporabnike priljubljenih odprtokodnih operacijskih sistemov Linux.

Dobro poznani modri zaslon smrti za odprtokodni operacijski sistem Linux trenutno v poskusni fazi. Če se bo ta obnesel, bo precej bolj uporaben od tistega, ki smo ga vajeni v okviru operacijskega sistema Windows. Ta bo uporabniku prikazal konkretne informacije o napaki, vključno s QR kodo. To pomeni, da bo uporabnik pridobil vse ključne informacije o napaki neposredno iz računalniškega zaslona.

Kot že omenjeno je modri zaslon smrti za operacijske sisteme Linux trenutno še vedno v poskusni fazi. Zato je trenutno težko napovedati, kdaj bo ta zaživel v praksi. Če pa se bo to dejansko tudi zgodilo, bo novost zagotovo zašla v vse večje distribucije operacijskega sistema Linux, kot je na primer Ubuntu.

Snemanje video

Video produkcija Partitura zagotavlja profesionalno video snemanje vaše prireditve, koncerta, poroke, dogodka, promocije, otvoritve, reklame, prispevka, novinarske konference, videospota...

Brezplačno vam pripravijo najugodnejše ponudbe, posebej za vaše povpraševanje.

Obiščite Video produkcija Partitura in si zagotovite kakovosten video in avdio posnetek vašega dogodka s preprostim klicem na 070 60 70 70 ali izpolnite obrazec za brezplačno naročilo ponudbe na https://video.partitura.si.