V Španiji umrl moški, na Portugalskem ostali brez gasilskih letal

Avtor tega prispevka je 24ur.com. Vabljeni k branju 24ur.com »

Zaradi gozdnega požara v bližini letoviškega kraja Tarifa na jugu Španije so v ponedeljek oblasti evakuirale več kot 2000 ljudi. Obsežen požar divja tudi okoli 20 kilometrov severno od Madrida. Španska tiskovna agencija EFE poroča o najmanj treh ranjenih. Gori tudi drugod po Sredozemlju. V Turčiji so zaradi dima mnogi potrebovali zdravniško pomoč.

Požari so minulo noč divjali v šestih španskih regijah. Malo pred 20. uro je zagorelo v občini Tres Cantos dobrih 20 kilometrov severno od Madrida. Gašenje je bilo oteženo zaradi močnega vetra, a so do jutra ogenj spravili pod nadzor, so sporočile madridske interventne službe. 

Pozno zvečer so reševalne službe sporočile, da so rešili moškega, ki je utrpel opekline po 98 odstotkih telesa. Moški je kljub pomoči umrl. To je prva smrtna žrtev požarov v Španiji od začetka vročinskega vala, ki se je začel prejšnji teden.

Vodja regionalne vlade Isabel Diaz Ayuso je na družbenem omrežju X zapisala, da “globoko obžaluje” njegovo smrt. Zaradi požara so evakuirali več sto prebivalcev. Regionalne oblasti so davi sporočile, da so požar uspeli omejiti.

Gasilcem pri gašenju pomaga vojska in helikopterji, evakuirali so dve stanovanjski območji.

icon-food-cookie

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

V plamenih je bil tudi nov kompleks stanovanjskih blokov, ogenj pa je goltal predvsem grmičevje in travnike. 

Pri kraju Tarifa v Andaluziji so medtem evakuirali več kot 2000 ljudi, večinoma turistov. Tamkajšnjim gasilcem delo otežujejo močni sunki vetra, še navaja EFE.

Gori tudi v Galiciji na severozahodu ter sosednji regiji Kastilja in Leon, kjer so doslej evakuirali osem naselij.

Požar v Galiciji
Požar v Galiciji
FOTO: AP
icon-expand

Na Portugalskem ostali brez dveh gasilskih letal

Ob visokih temperaturah na Iberskem polotoku se s tremi obsežnimi požari borijo tudi na Portugalskem, kjer so zaradi okvar ostali brez dveh gasilskih letal. Na pomoč jim je zato priskočilo maroško letalstvo, piše AFP.

Z vročino in požari se spopadajo tudi v Franciji, kjer so v Bordeauxu v ponedeljek namerili rekordnih 41,6 stopinj Celzija. Zelo vroče je tudi v delih Italije in Balkana.

Požari divjajo tudi v Grčiji na območju Kefalonije, Vonice in Zakintosa, v več delih države pa zaradi vročine obstaja velika nevarnost novih požarov.

Zaradi požarov so medtem več kot 2000 ljudi evakuirali na severozahodu Turčije, 77 jih je zaradi vdihavanja dima potrebovalo zdravniško pomoč. Zgorelo je več hiš in avtov.

Snemanje video

Video produkcija Partitura zagotavlja profesionalno video snemanje vaše prireditve, koncerta, poroke, dogodka, promocije, otvoritve, reklame, prispevka, novinarske konference, videospota...

Brezplačno vam pripravijo najugodnejše ponudbe, posebej za vaše povpraševanje.

Obiščite Video produkcija Partitura in si zagotovite kakovosten video in avdio posnetek vašega dogodka s preprostim klicem na 070 60 70 70 ali izpolnite obrazec za brezplačno naročilo ponudbe na https://video.partitura.si.