Derbi Posavja v izdihljajih tekme pripadel Brežičanom, Drava ostaja na vrhu

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

Po tem, ko nas je pretekli vikend vreme oropalo treh tekem, je bil to soboto (z izjemo tekme med Šampionom in Zavrčem, ki bo odigrana danes ob 17.00) v celoti odigran drugi krog v 3. SNL Vzhod. Že v drugem krogu je bila na sporedu tekma, ki so jo nestrpno pričakovali v Posavju.

Na brežiškem stadionu smo bili priča sosedskemu obračunu Brežic in Krškega, ki se je tretjeligašem pridružilo letos, po izpadu iz druge lige. Na tribunah se je zbralo lepo število gledalcev (610), ki so imeli kaj videti. V prvem polčasu so Krčani prek Tomaža Zakrajška povedli v 32. minuti, rezultat pa se do polčasa ni spremenil. V nadaljevanju pa je gledalce čakala prava drama in kar štirje zadetki. V 60. minuti so domači prek Jakoba Črpiča izenačili na 1:1, že v 68. minuti pa je za preobrat in vodstvo Brežic z 2:1 poskrbel Matic Kustrin. V 81. minuti so si Krčani priigrali enajstmetrovko, ki jo je v zadetek uspešno pretvoril Žiga Jurečič. A za pravo dramo so poskrbeli domači nogometaši, ki po izenačujočem zadetku gostov niso obupali in v 88. minuti prek Leva Sirka prišli do vnovične prednosti in končne zmage s 3:2.

BREŽICE 1919 – NK KRŠKO POSAVJE  3:2 (0:1)

Zakrajšek 32., Črpič 60., Kustrin 68., Jurečič 81., Sirk 88.

DRAVA IN LJUTOMER ŠE BREZ PORAZA

Nogometaši ptujske Drave so bili lani za las prekratki v boju za napredovanje v drugo ligo. Tudi letos na Ptuju ne skrivajo visokih ambicij po vrnitvi med drugoligaše in sezono so odprli naravnost fantastično. Na prvi tekmi v novi sezoni so s kar 4:0 odpihnili celjski Šampion, tokrat pa so s 3:0 nadigrali prevaljski Korotan. Že v prvem polčasu so z golom Dina Matića v 29. minuti povedli z 0:1, že po petih minutah drugega, pa je prednost podvojil Roko Begonja. V 56. minuti so domači ostali še z igralcem manj, saj je drugi rumeni karton prejel Zavolovšek. Zmagovalec je bil že dolgo znan, ko je v 91. minuti svoj zadetek prispeval še Valentin Vogrinec in postavil končni izid srečanja 0:3. Drava ima po dveh tekmah popolni izkupiček in z gol razliko kar 7:0 drži prvo mesto na lestvici.

KOROTAN PREVALJE – DRAVA PTUJ 0:3 (0:1)

Matić 29., Begonja 50., Vogrinec 91.

Tudi v Ljutomeru se nad začetkom sezone težko pritožujejo, saj poleg Drave in Zavrča dopolnjujejo trojico nepremaganih moštev. Tokrat so v domačem športnem centru gostili nogometaše Šmartna. Za Šmarčane, ki so v sezono krenili z močno okrepljeno zasedbo v želji, da se jim ne bi ponovila lanska sezona v kateri so za las obstali v tretji ligi, je bila to sploh prva uradna tekma v novi sezoni, kar so domači znali izkoristiti in že do 40. minute gostom zabili dva zadetka. V polno sta merila Luka Nemec v 28. in Tilen Ketiš v 39. minuti. Že pred polčasom pa so se gostje pobrali in z zadetkom Pavla Vižintina v 45. minuti na polčas odšli le z golom zaostanka. Rezultat se do konca srečanja ni spremenil in Ljutomerčani so na svoj konto vpisali prvo zmago, Šmarčani pa so se domov vrnili praznih rok.

AVTO RAJH LJUTOMER – NK ŠMARTNO 1928 2-1 (2-1)

Nemec 28., Ketiš 39., Vižintin 45.

Na preostalih tekmah do večjih presenečenj ni prišlo. Podvinci so doma z golom Davida Živiča ugnali Hajdino, Rače pa so doma z 0:2 izgubile proti Vidmu. Na tekmi med Dobrovci in Dravogradom je blestel Peter Kogelnik in zabil oba gola za zmago Korošcev z 0:2.

PODVINCI – HAJDINA 1:0 (0:0)