Nafta do druge zmage v novi sezoni

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

V Krškem je bila na sporedu uvodna tekma tretjega kroga 2. SNL. Nuklearci so gostili klub iz Lendave, ki se letos resno spogleduje z najvišjimi mesti in napadom na 1. ligo. To so dokazali v prvih dveh krogih, ko so najprej suvereno premagali ND Primorje, ter bili boljši nasprotnik tudi proti NK Krka v drugem krogu, a se je tekma kljub temu končala z rezultatom 0:0. Ekipa iz Krškega je na domačem prizorišču lovila prvo zmago v novi sezoni.

Lendavčani so v tekmo vstopili silovito, saj so že v 3. minuti povedli in nakazali, da želijo domov odnesti vse tri točke. Krško je potrebovalo zgolj 11 minut, da je preko Rudonje rezultat poravnalo na 1:1. Vse je kazalo, da se bo obračun na stadionu Matije Gubca končal z remijem. 13 minut pred zadnjim sodnikovem pisku pa je Nafta vendarle dosegla zadetek za vodstvo z rezultatom 2:1. V 89. minuti je ekipa iz Krškega videla karton rdeče barve. Zaradi drugega rumenega kartona (brezobzirna igra) je bil izključen David Arapovič. Z zadetkom v sodnikovem podaljšku je Sulejmanović potrdil zmago Lendavčanov.

NK KRŠKO – NK NAFTA 1:3 (1:1)
R. Rudonja 14.; M. Stare 3., N. Haljeta 77., A. Sulejmanović 93.

Želite brati takšne novice na vašem Kindlu? Slovenske Kindle novice vam dostavimo 3x v dnevu, vsak dan, prvi mesec popolnoma brezplačno, potem pa le 1 EUR na mesec. Obiščite Kindle Slovenija in naročite svoje Kindle časopise in revije že danes.