Avtor tega prispevka je ePosavje.com. Vabljeni k branju ePosavje.com »
Zbiranje odpadnega jedilnega olja
Zakaj odpadnega olja ne zlivamo v kuhinjski lijak ali stranišče?
KRŠKO Posavska komunalna podjetja so se združila v projekt Olje nekoliko drugače, v katerem so se v skrbi za trajnostno rešitev problematike jedilnega olja v projekt priključili vsi najpomembnejši deležniki od Radeč do Brežic. Odpadno jedilno olje je namreč za okolje zelo obremenjujoč odpadek, zato moramo poskrbeti, da ga ne mešamo z ostalimi odpadki in ne zlivamo v odtoke ali neposredno v naravo.
V kanalizaciji se hitreje namnožijo glodavci
Odpadno olje lahko namreč v kanalizacijskem omrežju zamaši cevi in otežuje proces čiščenja na čistilnih napravah, onemogoča kroženje kisika in zelo škoduje favni in flori. Tako se zaradi odpadnega olja v kanalizaciji hitreje namnožijo majhni glodavci, predvsem podgane.
Liter odpadnega jedilnega olja lahko onesnaži 1 milijon litrov vode
Ali ste vedeli, da liter odpadnega jedilnega olja lahko onesnaži kar 1 milijon litrov vode? Če upoštevamo, da prebivalec Slovenije v povprečju odvrže 10 litrov odpadnega olja na leto in če ga odvrže na nepravilen način, lahko s tem onesnaži 10 milijonov litrov vode.
Snemanje video
Video produkcija Partitura zagotavlja profesionalno video snemanje vaše prireditve, koncerta, poroke, dogodka, promocije, otvoritve, reklame, prispevka, novinarske konference, videospota...
Brezplačno vam pripravijo najugodnejše ponudbe, posebej za vaše povpraševanje.
Obiščite Video produkcija Partitura in si zagotovite kakovosten video in avdio posnetek vašega dogodka s preprostim klicem na 070 60 70 70 ali izpolnite obrazec za brezplačno naročilo ponudbe na https://video.partitura.si.