Gašper Štern in Sofia Popijač na 28. Balkanskem prvenstvu v karateju za otroke

Avtor tega prispevka je ePosavje.com. Vabljeni k branju ePosavje.com »

28. balkansko prvenstvo v karateju za otroke se je odvijalo od 31. 5. do 2. 6. 2024 v Istanbulu (Turčija). Prvenstva se je udeležilo kar 1.657 najboljših tekmovalcev iz 13 sodelujočih držav.

S slovensko otroško reprezentanco sta Gašper in Sofia odpotovala v četrtek v zgodnjih jutranjih urah. Po napornem celodnevnem potovanju in kratkem počitku, ju je že v petek zjutraj čakal začetek prvenstva.

Gašper Štern je nastopil prvi, in sicer v kategoriji kate dečki 11 let, v kateri je bil eden izmed najmlajših tekmovalcev. Zaradi številčnosti kategorije so bili tekmovalci razdeljeni v dve skupini. Gašper je nastopil v drugi, kjer se je pomeril s tekmovalcem iz Bosne in Hercegovine. Mojstrsko kato Seipai je izvedel odlično, a žal dvoboj le za las izgubil (3:2). V nadaljevanju je tekmo spremljal kot goreč navijač slovenskih sotekmovalcev.

V soboto je nastopila Sofia Popijač, in sicer v prav tako zelo številčni kategoriji kata deklice 11 let. Prvi krog je bila Sofia prosta, v drugem pa je odločno in natančno izvedla mojstrsko kato Seipai ter zasluženo s 4:1 premagala nasprotnico iz Bolgarije. V tretjem krogu je izvedla kato Shisochin, vendar ji je za napredovanje v naslednji krog zmanjkal ščepec športne sreče. Z rezultatom 3:2 jo je namreč premagala nasprotnica iz Srbije, ki se kasneje ni uvrstila v finale, zato tudi Sofio ni popeljala v boj za bronasto medaljo.

Fotogalerija (Foto: Karate klub Brežice):