Jan Hotko iz Lendave s srebrno medaljo; pripravlja se 1. Mednarodni aktivni mesec športa

Avtor tega prispevka je Posavski obzornik. Vabljeni k branju Posavski obzornik »

Objavljeno: Ponedeljek, 24.04.2023    Rubrika: Ostali športi Sporočilo

Jan Hotko (drugi z leve) se je v dvojicah zavihtel na drugo stopničko.

V soboto in nedeljo je v Lendavi potekal dvodnevni mednarodni turnir, na katerem je nastopilo 100 igralk in igralcev iz Hrvaške, Češke in Slovenije. BK Pišece je zastopalo sedem otrok, ki so se domov vrnili s srebrno medaljo in kopico novih izkušenj.

Jan Hotko in Tin Radovanović (BK Medvedgrad) sta osvojila drugo mesto v kategoriji fantovskih dvojic do 13 let. Nej Bizjan in Evian Wolf (BK Mladost Lendava) sta v 1/4-finalni tekmi za las izgubila ter tako osvojila skupno peto mesto v kategoriji fantje dvojice do 15 let. Prav tako peto mesto je v kategoriji fantje posamezno do 13 let osvojil Jan Hotko. Patrik Kelher Povšič in Žan Matjašič sta v kategoriji fantje posamezno do 13 let slavila eno zmago v skupinskem delu, medtem ko so imeli Lovro Barlič, Anej Sušin, Nej Bizjan in Mark Matjašič v kategoriji fantje posamezno težke nasprotnike ter tako izgubili svoje tekme v skupinskem delu.

V soboto je na Mirni potekal 1. BZS AB turnir sezone, na katerem je nastopilo pet igralcev iz Pišec. Alen Mijatovič in Gregor Božič sta se poslovila v 1/4-finalu, kar je na koncu zadostovalo za 5. mesto in njuno najvišjo uvrstitev na B BZS-turnirju v karieri. Trojica Dejan Ščuri, Matej Ogorevc in Bojan Hotko je obstala v skupinskem delu, a kljub temu osvojila solidno uvrstitev ter se tako dvignila na slovenski jakostni lestvici.

IMG-1ad5c90a103ae5dbde21809d09078723-V

Pišeški badmintonisti, ki so nastopili na turnirju na Mirni

Prvi del sezone se počasi zaključuje, ostaja pa še nekaj zanimivih turnirjev, na katerih bo nastopila tudi ekipa iz Pišec.

• od 5. do 7. maja v St. Pöltnu v Avstriji poteka seniorsko prvenstvo Avstrije, na katerem bo nastopil zgolj Tadej Škof v kategoriji posamezno do 45 let. Prvenstva se bo udeležilo rekordno število igtalcev iz kar 15 držav.
  • 13. maja bo številčna ekipa nastopila v Splitu, del ekipe pa na turnirju v Izoli. Ta vikend bo v Ljubljani potekal tudi mednarodni otroški turnir.
  • Konec meseca maja, natančneje v soboto, 27. 5., bo v Opatiji potekal zaključni turnir lige ADA, na katerem bo sodelovala številčna ekipa.
  • Pred začetkom poletnih počitnic bo še turnir v Zadru in turnir dvojic v dvorani OŠ Maksa Pleteršnika Pišece v soboto, 10. 6. Pika na i pa za celotno regijo pomeni turnir na otoku Murter na Hrvaškem, ki ga organizira BK Pišece.

Letos bo pred začetkom počitnic zelo pestro tudi v Pišecah in okolici, saj se pripravlja 1. Mednarodni aktivni mesec športa, na katerem bo zelo pestra izbira prireditev. Celoten program in časovnico bo klub predstavil na novinarski konferenci v sredini meseca maja.

Vir: BK Pišece