Maribor v osmi minuti sodnikovega dodatka do dragocene zmage

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

Odličen dan za slovenski klubski nogomet je zaključil Maribor, ki je v Ljudskem vrtu slavil nad Vojvodino. Štajerci bodo prihodnji teden na severu Srbije branili prednost 2:1.

Mariborčani so v prvem polčasu dobro stali na terenu in nasprotniku niso puščali veliko prostora pri zaključku akcij. Srbi so pretili le s streli z razdalje, ki pa niso bili pretirano natančni. Mariborčani so v prvem polčasu najnevarnejši bili preko Maksa Barišića, ki je v uvodnih minutah dvakrat zapretil s strelom v okvir, toda gostujoči čuvaj mreže Lazar Carević je oba poizkusa Primorca ukrotil. Tudi zaključek polčasa je pripadel vijoličastim. Josip Iličić je pet minut pred odhodom na odmor nevarno meril iz približno 20 metrov, toda za dober meter je zgrešil cilj.

Varovanci Anteja Šimundže so tudi drugi polčas dobro začeli, toda najlepšo priložnost, sploh prvo resnejšo, so si kmalu po prihodu na zelenico priigrali gostje. Ponudili so jim jo kar Štajerci sami. Lan Vidmar je storil hudo napako in žogo podaril nasprotniku. Zady Sery je stekel sam proti Ažbetu Jugu, ki pa je z izjemno reakcijo žogo odbil. Takoj v naslednjem napadu enajstmetrovka za vijoličaste. Marka Božića je ob prodiranju v gostujočem kazenskem prostoru s prekrškom zaustavila obramba Vojvodine, glavni delivec pravice Daniel Stefanski pa je pokazal na belo točko. Strel z najstorožje kazni je Ilićić zapravil, Carević se je izkazal z obrambo, toda 36-letnik je pravočasno stekel do odbite žoge in jo poslal pod prečko. V 65. minuti so gostje bili zelo blizu izenačenja, a je strel Njegoša Petrovića zaustavila prečka. Le tri minute kasneje je Vojvodina ostala z igralcem manj na terenu, zaradi prekrška na sredini igrišča je rdeče videl Slobodan Medojević. Toda to gostov ni zaustavilo, saj so odgovorili na izjemen način. Po hitri akciji sta si na robu kazenskega prostora Maribora dvojno podajo na malem prostoru izmenjala Dele in Zady Sery, 24-letnik iz Slonokoščene obale pa je z močnim strelom ob prvi vratnici ugnal nemočnega Juga. V zaključku dvoboja so Mariborčani napadli za zmago, praktično v zadnjih sekundah dvoboja pa se jim je pogumna igra obrestovala, ko je po lepem predložku Pijusa Širvysa z desne pred vrati Vojvodine najvišje skočil rezervist Hilal Soudani in zabil z glavo.

Maribor – Vojvodina 2:1 (0:0)
Iliičić (59′), Soudani (90+8′); Zady Sery (77′)
RK: Medojević (70′ – Vojvodina)