​Ormož odnesel zmago iz Krškega

Avtor tega prispevka je Posavski obzornik. Vabljeni k branju Posavski obzornik »

Objavljeno: Nedelja, 13.10.2024    Rubrika: Rokomet Redakcija

V domači vrsti je bil najbolj razpoložen Tadej Sobotič, ki je prispeval kar devet golov.

Niz porazov rokometašev RK Misteral Krško v 1. NLB ligi se je podaljšal na pet, saj so morali v soboto zvečer v domači dvorani priznati premoč RK Jeruzalem Ormož, ki je bil boljši z 29:27.

Krčani so bili tokrat brez poškodovanega prvega organizatorja igre in strelca Andreja Yankovskyyja, a z novo okrepitvijo, črnogorskim krožnim napadalcem Markom Pejovićem, ki pa še ni dobil veliko priložnosti za igro. Po izenačenem začetku so gostje s serijo štirih golov povedli s 6:2 in prednosti niso več izpustili iz rok. Domači so se v prvem polčasu, ki se je končal z 11:15, približali največ na dva gola zaostanka, v 40. minuti pa po seriji golov razpoloženega Tadeja Sobotiča celo na en gol zaostanka (19:20), nato pa so Ormožani z serijo štirih golov ušli na pet razlike.

received_2592822304236027

Z dobrimi obrambami se je izkazal tudi Luka Stanojlović.

Krčani so se sicer nekajkrat še približani na dva gola razlike, kaj več pa jim je pogosto preprečil ‘velikan’ v gostujočih vratih Filip Ranfl, ki je zbral kar 13 obramb (od 39 strelov). V končnici je tekma pred lepim številom gledalcev postala nervozna in groba, vrhunec je bil rdeč (in celo modri) karton za gostujočega igralca Filipa Jerenca. Končni rezultat je bil 27:29.

Pri domačih se je poleg Sobotiča (devet golov) predvsem v drugem polčasu izkazal tudi Mitja Romih s skupno petimi goli, štiri je dal Balša Stevović, tri (vse iz 7m) pa Jan Hočevar. Solidno je branil tudi Luka Stanojlović (10/39). Gostje so imeli kar pet razpoloženih strelcev: šest golov je dal Tadej Sok, po pet pa Gašper Pungartnik, Jure Lukman, Filip Jerenc in David Bogadi.

received_1097616811882040

Zahvala domačih rokometašev za podporo s tribune

Krčani tako po sedmih krogih ostajalo le pri eni zmagi in na zadnjem mestu na lestvici, a imajo srečo, da izgubljajo tudi njihovi konkurenti za obstanek, saj so pri enakem izkupičku Koprčani, le točko več imata Ivančna Gorica in Ribnica, kamor gredo Krčani v naslednjem krogu.

P. P., foto: Simon Krnc