​Posavske nogometašice boljše od državnih prvakinj iz Murske Sobote

Avtor tega prispevka je Posavski obzornik. Vabljeni k branju Posavski obzornik »

Objavljeno: Torek, 08.10.2024    Rubrika: Nogomet Redakcija

Na stadionu Brežice je potekala druga tekma sezone deklet ŽNK Posavje Kostak. Prva domača tekma v okviru 3. kroga vzhodne skupine U15 letošnje sezone je privabila na tribuno nekaj več kot 100 gledalcev.

Videli so dominanten prvi polčas Posavk, dva gola, od tega enajstmetrovko in številne priložnosti proti lanskoletnim prvakinjam iz Murske Sobote, ki so glede na minulo sezono povsem prevetrile zasedbo. Domačinke so se predstavile v zelo lepih novih dresih. V drugem polčasu so zobe pokazale tudi gostje iz 145 km oddaljene prestolnice Prekmurja.

ŽNK Posavje Kostak, d. d. – ŽNK Mura  2:1 (2:0)
Filipčič 4′ (11-m) in 11′; Kramberger 52′

ŽNK POSAVJE KOSTAK: Plavljanić, Zorko, Ažić, Kalšek, Kmetič, Motore, Slovic (Matijaščić), Husić, Patrčević, Živković (od 61′ Šmit), Filipčič (od 46′ Deželak)

image (1)

ŽNK MURA NONA: Recek, Časar, Halas, Krajnc,  Horvat (od 67′ Ažman), Ribaš, Duh, Žabota, Kralj (od 19′ Hodošček), Pušenjak, Kramberger

Prihodnjo nedeljo, 13. oktobra, gredo Posavke na Koroško k ekipi ŽNK Radlje, čez dva tedna (nedelja, 20. oktobra, ob 11:00) pa bo v Brežicah nova domača tekma, ko bodo gostje nogometašice Aluminija.

P. P./vir: ŽNK Posavje Kostak in FB Stadion Brežice