Šeško načel mrežo Oblaka, toda po zadnjem sodniškem žvižgu se je veselil Škofjeločan

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

Slovenski reprezentant Benjamin Šeško z odlično strelsko formo nadaljuje tudi v elitni ligi prvakov. Enaindvajsetletnik je v uvodnem krogu na gostovanju pri madridskem Atleticu že v četrti minuti zatresel mrežo, kar pa ni bilo dovolj za točke.

Leipzig je dvoboj v španski prestolnici začel odlično, saj je povedel že v četrti minuti. Takrat je Šeško prodrl proti domačim vratom, podal žogo do Loisa Opende, katerega strel je Oblak odbil, toda le do Radečana, ki jo je z glavo poslal v prazno mrežo. Španci so do izenačenja prišli v 28. minuti, ko je za potezo srečanja poskrbel Antoine Griezmann. Francoz je predložek Marcosa Llorenteja z desne pričakal v sredini kazenskega prostora in jo z volejem poslal za hrbet gostujočega čuvaja mreže. Drugi polčas je bil precej manj zanimiv, odločitev o zmagovalcu pa so gledalci videli v 90. minuti, ko je za tri točke domačinov poskrbel Jose Maria Giminez.

V Beogradu je svoj debi med evropsko klubsko elito doživel Timi Max Elšnik. Štajerec je v dresu Crvene zvezde zaigral proti Benfici in je odigral celotno srečanje. Moštvo iz Lizbone je povedlo že v deveti minuti, ko je Kerem Aktürkoğlu predložek z desne pričakal ob daljši vratnici in zabil iz neposredne bližine. Sledile so minute rdeče-belih, ki so močno pritisnili proti portugalskim vratom, toda brez uspeha. Njihovo dobro igro je v 29. minuti presekal Orkun Kökçü, ki je odlično zadel iz prostega strela. V drugem polčasu so srbski prvaki iskali pot do priključka, kar jim je sicer tudi uspelo, a šele v samem zaključku dvoboja. Štiri minute pred koncem rednega dela je končni rezultat postavil Milson. Vanja Drkušić je celotno tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Debi v ligi prvakov sta v dresu Sturma doživela tudi Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat. Gradčani so gostovali v Bretanji, kjer domuje lanska senzacija Ligue 1 Brest. Domačini zaradi neurejene infrastrukture svoje tekme sicer gostijo v dobro uro in pol oddaljenem Guingampu. Avstrijski prvaki so pogumno začeli srečanje in zatresli domačo mrežo že v uvodnih minutah, vendar je zadetek Seedyja Jatte bil zaradi prekrška razveljavljen. Sredi polčasa so nato povedli domačini, z roba kazenskega prostora je odlično udaril Hugo Magnetti. Tik pred odhodom na odmor je mrežo zatresel tudi Edmilson Fernandes, toda na žalost večine navijačev na tribunah je 28-letnik po nespretni reakciji žogo poslal v lastno. Na začetku drugega polčasa je Brest povedel še enkrat, za 2:1 je zabil Abdallah Sima, na kar pa gostje več niso imeli odgovora. V zaključku srečanja je Sturm ostal še z igralcem manj na terenu in je bil blizu tudi višjemu porazu. Gorenc Stanković je na roki nosil kapetanski trak in je odigral celotno srečanje. Horvat je bil zamenjan ob polčasu. Oba slovenska reprezentanta sta v svojo statistiko vpisala rumeni karton.

Že včeraj je svojo tekmo odigral tudi Kenan Bajrić, ki pa je s Slovanom doživel hud poraz v Glasgowu. Slovaki na Škotskem niso imeli veliko možnosti in so v Bratislavo odpotovali s petardo. Celtic je povsem upravičil vlogo favorita in je po odlično odigranem drugem polčasu slavil s kar 5:1. Bajrić je na terenu preživel vseh 90 minut, a je bil med najslabše ocenjenimi igralci Slovana.