Šporar trikrat do zadetka proti Olympiacosu, obveljal le zadnji

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

Veliki derbi grškega državnega prvenstva med Panathinaikosom in Olympiacosom se je končal brez zmagovalca, potem ko so Atenčani do izenačenja prišli v trinajsti minuti sodnikovega dodatka.

Junak domače točke je postal Andraž Šporar, ki je globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa suvereno zatresel mrežo z bele točke. Slovenski reprezentant je gostujočega čuvaja mreže Alexandrosa Paschalakisa sicer premagal že v 31. in tudi v 77. minuti, toda v obeh primerih zadetek zaradi prepovedanega položaja ni bil priznan. V 79. minuti je Slovenec imel še eno odlično priložnost, a mu je takrat veselje preprečil obrambni blok. Ko je Pep Biel v 84. minuti zatresel domačo mrežo je vse kazalo, da bodo tri točke potovale v bližnji Pirej, toda sledila je šokantna končnica. V zadnjih sekundah šestminutnega sodnikovega dodatka je Pipa nespametno udaril nasprotnika, danski sodnik Jakob Kehlet pa je pokazal na belo točko. Po nekajminutnem ogledovanju VAR posnetka se je 42-letni delivec pravice prepričal, da je do samega prekrška prišlo znotraj kazenskega prostora in odločitev o najstrožji kazni je obveljala. Sledile so minute, po katerih so se v gostujočem taboru vendarle sprijaznili z odločitvijo, nato pa je žogo na belo piko postavil Šporar in zabil za končnih 1:1.

Panathinaikos, za katerega je Šporar odigral celotno srečanje, Benjamin Verbič in Adam Gnezda Čerin pa sta na terenu preživela 78 oziroma 87 minut, je v 11. krogu prvič v tej sezoni oddal točke ter končal stoodstotni niz.

Panathinaikos – Olympiacos 1:1 (0:0)