Štiri uvodne tekme desetega kroga

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

Ta konec tedna bo po odigranih tekmah pod streho tretjina letošnje drugoligaške sezone. Prve štiri tekme bodo na sporedu v soboto ob pol štirih (15:30) popoldne. Novomeški zeleno-beli so še edini, ki niso izgubili v tej šestnajstčlanski ĺigi. Na dnu sta aktualni podprvak in novinec lige, ki je minulo sezono osvojil tretjeligaški naslov zahodne skupine. Roltek Dob ima dve tekmi manj, ki jih bo po tem desetem krogu nadoknadil.

SOBOTNI PARI (15:30)

• Ravne na Koroškem: FUŽINAR VZAJEMCI – NAFTA

Deveto medsebojno drugoligaško tekmo bo v vlogi glavnega sodnika odpiskal mladi Uroš Rađević iz Maribora, ki je zelo oster sodnik. Kluba loči enajst točk in osem mest. Korošci so po nizu štirih porazov, minuli vikend s 3:2 ugnali Grosuplje. Na drugi strani so modri Prekmurci z zadnjih treh ligaških tekem prinesli vseh devet točk, nasprotnikom so nasuli 8 golov in prejeli le enega.

[embedded content]

Na dosedanjih tekmah teh dveh klubov so se treh zmag veselili Lendavčani, dveh tokratni gostitelji in kar tri srečana niso dala zmagovalca. Kljub lestvici ne gre domačine podcenjevati in dati prednost gostom, saj je žoga okrogla. Je pa res, da ima Nafta odlične posameznike….čaka nas zanimiva tekma.

• Bilje: VITANEST BILJE – KRŠKO

To bo peti drugoligaški spopad med tema tekmecema. Povsem sta izenačena, če gledamo, da sta tekmeca po enkrat slavila in dvakrat remizirala. To bo četrta tekma na Goriškem, le enkrat je bila tekma v Posavju, to je bila njuna zadnja, ko se je pod edini gol podpisal iranski vezist Daniel Darius Jalinous. Kluba loči sedem mest in osem točk v tej sezoni.

Krško v Biljah še ni izgubilo. Ob pogledu na zadnjih pet odigranih krogih, pa sta ekipi tudi tam točkovno izenačeni, saj sta zbrali sedem točk. Favoriti so fantje, ki trenirajo pod taktirko stratega Beršnjaka, ki premorejo tudi najboljšega strelca lige…

• Dob: ROLTEK DOB – ILIRIJA

Lokalni derbi bi lahko rekli za ta par, kisi bo sedmič stal nasproti v drugoligaški konkurenci. Po tri zmage sta si doslej razdelili ekipi. Nazadnje, letos spomladi je Ilirija na istem prizorišču slavila 2:0, ko je dva gola za Ljubljančane v drugem polčasu zabil Stefan Stevanović. Dobljani so v nekakšni rezultatski krizi, saj so na zadnjih petih tekmah lige vknjižili zgolj 3 točke, medtem, ko je Ilirija v tem pogledu oavojila pet točk več.

• Ajdovščina: PRIMORJE – KRKA

Četrto medsebojno tekmo bomo lahko videli. Dve zmagi Dolenjcev in neodločen izid je dosedanja bilanca teh nasprotnikov. Že tretjo domačo tekmo Primorja in Krke bo sodil 42-letni Mariborčan Bojan Tkalčič. Krka ne pozna poraza to sezono, medtem, ko Primorje na zadnjih štirih tekmah ni izgubilo. Pri domači zasedbi bo moral počivati 25-letni osrednji branilec Haris Dedić, ki je doslej prejel štiri rumene kartone.

Želite brati takšne novice na vašem Kindlu? Slovenske Kindle novice vam dostavimo 3x v dnevu, vsak dan, prvi mesec popolnoma brezplačno, potem pa le 1 EUR na mesec. Obiščite Kindle Slovenija in naročite svoje Kindle časopise in revije že danes.