V finale pričakovano Olimpija in Mura

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

Finalni obračun ženskega pokala bo v letošnji sezoni postregel z obračunom dveh najboljših ekip zadnjih let. V Celju si bodo nasproti stale nogometašice Olimpije in Mure.

Na ljubljanskem mestnem derbiju so branilke naslova hitro odločile dvoboj proti Ljubljani. Že do polčasa je Olimpija namreč vodila z visokih 4:0, kar je bil tudi končni rezultat. V sedmi minuti je Sara Makovec zabila za 1:0, le dve minuti kasneje pa je rezultat podvojila Izabela Križaj. Tudi Ana Milović je v svojo statistiko vpisala zadetek, reprezentančna napadalka je zabila v 13. minuti iz najstrožje kazni, tik pred odhodom na odmor pa je za končnih 4:0 poskrbela Pamela Begić, ki je zatresla lastno mrežo.

Poker zadetkov so gostje prejele tudi v Murski Soboti, kjer je Mura proti Radomljam slavila z rezultatom 4:1. Glede na nekaj zadnjih medsebojnih obračunov se je na Fazaneriji pričakoval bolj izenačen dvoboj, toda taktika varovank Aljaža Gornika je v vodo padla že po enajstih minutah, ko je Tinkara Testen zaradi prekrška bila izključena. Črno-bele so igralko več prvič vknjižile v 38. minuti, za vodstvo ob polčasu je poskrbela Špela Kolbl. Kaja Korošec je na začetku drugega dela zabila za 2:0, toda sredi nadaljevanja je Noelle Vilčnik izkoristila napako domače obrambe in rezultat znižala. Za potrditev finala so domačinke v samem zaključku še dvakrat poslale žogo za hrbet Nuše Vidrih. Med strelki sta se vpisali Lucija Kos in Korošec, ki je do drugega zadetka prišla po strelu z bele točke.

Veliko finale bo na sporedu 6. maja v Celju.