Šimundži ni uspelo, Ludogorec v Zagrebu kar trikrat videl rdeče

Avtor tega prispevka je SNPORTAL.SI. Vabljeni k branju SNPORTAL.SI »

Slovenski dvojec pri Ludogorcu, Ante Šimundža in Žan Karničnik, sta zaključila z boji za uvrstitev v ligo prvakov. Bolgari so tudi na povratnem obračunu morali priznati premoč zagrebškemu Dinamu.

Tako kot na prvi tekmi v Razgradu so tudi v Zagrebu odločale uvodne minute dvoboja. Hrvaški prvaki so preko Josipa Drmića povedli že po 12. minutah srečanja, le pet minut kasneje pa so zaradi drugega rumenega kartona Dominika Yankova ostali z igralcem več na terenu. Le nekaj trenutkov prej je Bolgar imel imenitno priložnost za izenačenje, toda Dominik Livaković se je izkazal z bravurozno obrambo. V nadaljevanju prvega polčasa so domačini v 27. minuti po uspešno izvedeni enajsmetrovki Mislava Oršića najprej prišli do povišanja vodstva, v 44. pa je nekdanji igralec Celja vodstvo celo potrojil. Tik pred odhodom v slačilnice je nekaj upanja Šimundževi ekipi prinesel Kiril Despodov, ki je zabil za znižanje.

Petindvajsetletni boglarski vezist se je znašel v ospredju tudi na začetku drugega polčasa, ko je orle povsem približal, saj je tudi on uspešno izvedel najstrožjo kazen. V nadaljevanju se je dokončno s kartoni razbohotil francoski sodnik Benoit Bastien. Sredi polčasa je, med drugimi, rumeno videl tudi Šimundža, in ko je v 72. minuti pri gostih bil izključen še Rick je srečanje dokončno bilo odločeno. Zagrebčani so z dvema igralcema več brez težav držali žogo v svoji posesti, v samem zaključku pa je po ogledu VAR posnetka zaradi prekrška v kazenskem prostoru rdeče videl tudi Karničnik. Novo najstrožjo kazen je za piko na i izkoristil Bruno Petković. Slovenski reprezentant je v igro vstopil ob odmoru.

Zagrebčani so napredovali s skupnih 6:3 in jih v boju za skupinski del lige prvakov čaka norveški prvak Bodø/Glimt, kamor je nedavno prestopil Nino Žugelj. Ludogorec bo nadaljeval v boju za skupinski del evropske lige, kjer jih na zadnji kvalifikacijski stopnički čaka Žalgiris.

Dinamo Zagreb – Ludogorec 4:2 (3:1) *3:6
Drmić (12′), Oršić (27′, 44′), Petković (87′ 11m); Despodov (45+4′, 49′ 11m)
RK: Yankov (17′ – Ludogorec), Rick (72′ – Ludogorec), Karničnik (86′)

Želite brati takšne novice na vašem Kindlu? Slovenske Kindle novice vam dostavimo 3x v dnevu, vsak dan, prvi mesec popolnoma brezplačno, potem pa le 1 EUR na mesec. Obiščite Kindle Slovenija in naročite svoje Kindle časopise in revije že danes.